Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach nt. możliwości IoT i nowoczesnych technologii zmieniających dzisiejszy świat, które odbędą się 16 listopada 2023 r. (godz. 11.00-15.00) w siedzibie SMWI w Tarnowie. Warsztaty organizowane są w ramach projektu edu4future.
Podczas niezwykłej podróży po świecie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości uczestnicy odkryją, jak pradawne marzenia twórców pierwszych symulacji ewoluowały w zaawansowane technologie, które obecnie zmieniają sposób postrzegania świata. Warsztat "Wirtualne światy – od marzeń do rzeczywistości" zapewni im wyjątkową okazję do zgłębienia historii i rozwoju VR i AR, obserwacji ich zastosowań w różnych dziedzinach życia i pracy oraz bezpośredniego doświadczenia ich potencjału.
PROGAM RAMOWY
Część pierwsza: "Historia rozwoju technologii, podstawowe pojęcia i zastosowanie"
Uczestnicy rozpoczną od poznania historii VR i AR, sięgając korzeni technik trójwymiarowego obrazowania, takich jak stereoskopia. Zbadają ewolucję technologii od prostych anaglifów po zaawansowane aplikacje MR, z uwzględnieniem urządzeń takich jak Microsoft HoloLens. Poznają szeroki wachlarz zastosowań tych technologii w dziedzinach takich jak edukacja, medycyna, inżynieria, turystyka, marketing i branża rozrywkowa oraz zapoznają się z podstawowymi pojęciami związanymi z możliwościami sprzętu do wirtualnej rzeczywistości.
Na zakończenie będą mieli możliwość stworzenia własnego projektu związanego z rzeczywistością rozszerzoną.
Część druga: "Strefa imersji"
Uczestnicy doświadczą wirtualnej rzeczywistości, korzystając ze stanowisk z nowoczesnymi zestawami META, HTC i Microsoft oraz specjalnie wybranego oprogramowania, tak aby przeżyć różne poziomy imersji.
Zapraszamy, by dołączyć i na własne oczy zobaczyć, jak wirtualne światy stały się integralną częścią teraźniejszości i jak będą kształtować naszą przyszłość.
PROWADZĄCY
Robert Turski
Od 2009 r. edukator dzieci, nauczycieli, rodziców i seniorów z zakresu TIK (tablice interaktywne, urządzenia mobilne, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, robotyka, programowanie i wykorzystania gier komputerowych w nauczaniu). Specjalista w zakresie działań profilaktycznych dotyczących współczesnych zagrożeń rozwoju dzieci i młodzieży. Ekspert projektów twinning’owych dotyczących optymalizacji i funkcjonalności rządowych witryn internetowych w Chorwacji i Albanii. Koordynator i trener projektów młodzieżowych. Współzałożyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” (badania nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania). Wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, trener umiejętności cyfrowych w ramach projektu dla Przestrzeń from Facebook. Moderator grupy społecznościowej „AR i VR w edukacji”. Organizator gier terenowych i innych wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych. Wpisany na Listę 100 SPRUC w 2018 i 2022 r. Wieloletni instruktor ZHP.
Marcin Wolski
Informatyk, przedsiębiorca, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze i wdrożeniach IT; doświadczony edukator (narzędzia biurowe, praca w chmurze, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, robotyka, programowanie, druk 3D, sztuczna inteligencja). Ekspert w projektach finansowanych ze środków UE, współautor programu dla nauczycieli zawodu kierunków IT w ramach projektu „E-warsztat - doskonalenie nauczycieli zawodu kierunków IT”. Założyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” (badania nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania). Wpisany na Listę 100 SPRUC w 2019 i 2022 r.
ZGŁOSZENIA
Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy małopolską młodzież, studentów, przedsiębiorców oraz osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą w Małopolsce. Liczba uczestników jest ograniczona.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.