Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach nt. możliwości IoT i nowoczesnych technologii zmieniających dzisiejszy świat, które odbędą się 15 listopada 2023 r. (godz. 11.00-15.00) w siedzibie SMWI w Tarnowie. Warsztaty organizowane są w ramach projektu edu4future.
PROGAM RAMOWY
- Czym jest Internet Rzeczy (IoT) i gdzie znajduje praktyczne zastosowanie (20 min.)
- Inne technologie sciśle powiązane z IoT - Sztuczna Inteligencja (AI), Wirtualna/Rozszerzona Rzeczywistość (AR/VR), Chmura (40 min.)
- Internet Rzeczy oraz towarzyszące technologie w praktycznych zastosowaniach biznesowych m.in. w branży przemysłowej, medycznej, rolnictwie, inteligentnych miastach itp. (20 min.)
- Globalne trendy w domenie nowoczesnych technologii ze szczególnym uwzględnieniem Internetu Rzeczy w różnych domenach (20 min.)
- Podejście do tworzenia nowych rozwiązań (20 min.)
- Sesja warsztatowa 1 – wypracowanie koncepcji rozwiązania w wybranych kilku branżach (praca w grupach) połączona z prezentacją pomysłu (60 min.)
- Sesja warsztatowa 2 – analiza wybranych aspektów (np. analiza rynku, określenie potrzeb klientów, wstępny model finansowy) dla wybranej przez uczestników koncepcji rozwiązania (praca w podgrupach) (60 min.)
PROWADZĄCY
Remigiusz Wiśniewski
Doradca biznesowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie strategii biznesowej, analizy rynku, określenia strategii go-to-market, posiadający doświadczenia z pracy z klientami z różnych branż ( przemysłowej, telekomunikacyjnej, bankowości, energetycznej oraz IT), specjalizujący się w nowoczesnych technologiach w szczególności IoT. Doradca Zarządu w firmie zajmującej się Internetem Rzeczy w branży przemysłowej, członek Grupy Roboczej ds. IoT przy Ministerstwie Cyfryzacji, współautor opracowania IoT w Polskiej Gospodarce, w części dotyczącej Smart Cities. Wspótwórca start-up’u zajmującego się Sztuczną Inteligencją w obszarze rozumienia złożonych dokumentów. Ekspert w zakresie robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych.
Dr Klaudia Martinek-Jaguszewska
Prezes Zarządu spółki CogniBe, zajmującej się automatyzacją procesów biznesowych. Menedżerka projektów, programów i usług IT opartych na inteligentnych technologiach automatyzacyjnych m. in. w branży telekomunikacyjnej, finansowej i farmaceutycznej. Adiunkt w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca akademicki. Autorka Automatyzacyjnego Modelu Dojrzałości i organizatorka badań eksperckich oraz ilościowych na jego podstawie. Autorka szeregu publikacji naukowych w dziedzinie zarządzania i automatyzacji procesów biznesowych. W swojej pracy zawodowej i naukowej zajmuje się budowaniem strategii rozwoju automatyzacji, doborem optymalnych technologii, zrównoważonym zarządzaniem wdrożeniami i analizą opłacalności przedsięwzięć automatyzacyjnych.
ZGŁOSZENIA
Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy małopolską młodzież, studentów, przedsiębiorców oraz osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą w Małopolsce. Liczba uczestników jest ograniczona.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.