Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach wprowadzających w świat sztucznej inteligencji, które odbędą się 26 października 2023 r. (godz. 11.00-15.00) w siedzibie SMWI w Tarnowie. Warsztaty organizowane są w ramach projektu edu4future.
Cel warsztatów: Nauczenie uczestników, jak wykorzystywać wirtualnych asystentów opartych na sztucznej inteligencji do zwiększenia efektywności w codziennej pracy i nauce.
PROGAM RAMOWY
- Wprowadzenie do sztucznej inteligencji i wirtualnych asystentów.
- Jak wirtualni asystenci mogą pomóc w nauce i samorozwoju.
- Praktyczne wykorzystanie wirtualnych asystentów do nauki i organizacji materiałów edukacyjnych.
- Tworzenie niestandardowych rozwiązań opartych na AI.
- Etyczne aspekty korzystania z AI oraz wyzwania związane z prywatnością i bezpieczeństwem w użyciu wirtualnych asystentów.
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zarówno do zdobycia wiedzy teoretycznej, jak i do praktycznego stosowania wiedzy związanej z korzystaniem z wirtualnych asystentów. Warsztaty skupią się na praktycznych umiejętnościach, które uczestnicy będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy i nauce.
PROWADZĄCY
Robert Turski
Od 2009 r. edukator dzieci, nauczycieli, rodziców i seniorów z zakresu TIK (tablice interaktywne, urządzenia mobilne, rozszerzona i wirtualna rzeczywistość, robotyka, programowanie i wykorzystania gier komputerowych w nauczaniu). Specjalista w zakresie działań profilaktycznych dotyczących współczesnych zagrożeń rozwoju dzieci i młodzieży. Ekspert projektów twinning’owych dotyczących optymalizacji i funkcjonalności rządowych witryn internetowych w Chorwacji i Albanii. Koordynator i trener projektów młodzieżowych. Współzałożyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” (badania nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania). Wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, trener umiejętności cyfrowych w ramach projektu dla Przestrzeń from Facebook. Moderator grupy społecznościowej „AR i VR w edukacji”. Organizator gier terenowych i innych wydarzeń edukacyjno-rozrywkowych. Wpisany na Listę 100 SPRUC w 2018 i 2022 r. Wieloletni instruktor ZHP.
Marcin Wolski
Informatyk, przedsiębiorca, specjalizujący się w kompleksowej obsłudze i wdrożeniach IT; doświadczony edukator (narzędzia biurowe, praca w chmurze, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, robotyka, programowanie, druk 3D, sztuczna inteligencja). Ekspert w projektach finansowanych ze środków UE, współautor programu dla nauczycieli zawodu kierunków IT w ramach projektu „E-warsztat - doskonalenie nauczycieli zawodu kierunków IT”. Założyciel Ośrodka Badawczo-Rozwojowego „Edukacja 3.0” (badania nowych technologii w edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu rzeczywistości rozszerzonej na proces nauczania). Wpisany na Listę 100 SPRUC w 2019 i 2022 r.
ZGŁOSZENIA
Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy małopolską młodzież, studentów, przedsiębiorców oraz osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą w Małopolsce. Liczba uczestników jest ograniczona.
Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia warsztatów.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.